Potwierdzono dwa zakażenia koronawirusem w powiecie nowomiejskim. Jednym z zakażonych jest strażak z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Jak podają lokalne media, 16 marca odbyło się Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele służb i sanepidu. Wczoraj okazało się, że pracownica sanepidu w Nowym Mieście Lubawskim, która brała udział w Posiedzeniu jest zakażona koronawiursem. Znajduje się w Szpitalu Zakaźnym w Ostródzie.

Dzisiaj potwierdzono kolejny przypadek, zakażony został Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim.

Straż wdrożyła odpowiednie procedury, strażnica została zamknięta, pracownicy i strażacy skierowani na kwarantannę, a pomieszczenia będą zdezynfekowane.

Co ważne, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP działa i przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców.

Do czasu zakończenia wszystkich czynności do działań na terenie powiatu nowomiejskiego będą dysponowane zastępy OSP i PSP z Iławy, Ostródy i Działdowa.

Na kwarantannę skierowano również wszystkie osoby, które wzięły udział w Posiedzeniu  Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.  

Foto. PSP 

o autorze

Redakcja/Łukasz