Podchorążowie objęci kwarantanną zostaną przetransportowani do innych jednostek organizacyjnych PSP – poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

W kolejnym już dzisiaj komunikacie Komenda Główna PSP poinformowała, że wzrosła liczba zakażonych koronawirusem, z 44 do 47. Ponowne testy zostaną przeprowadzone za siedem dni. Podjęto również decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji pomieszczeń uczelni.

W czasie działań dezynfekcyjnych osoby przebywające w kwarantannie na terenie szkoły przebywały poza tymi pomieszczeniami, w innych salach i korytarzach – napisano.

Komendant Główny PSP podjął decyzję, że podchorążowie, którzy przebywają w szkole zostaną przewiezieni do innych jednostek organizacyjnych PSP. Będą to m.in. ośrodki szkolenia komend wojewódzkich. Na miejscu do dyspozycji będą mieli dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, zapewnione posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem.

W związku z sytuacją zamknięta została szkolna Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza. Rejon operacyjny zabezpieczają ościenne jednostki.

Dzisiaj również odbyła się wideokonferencja sztabu powołanego przez Komendanta Głównego PSP, w jego skład wchodzą funkcjonariusze Komendy Głównej i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.  

Foto. KG PSP

o autorze

Redakcja/Łukasz