Ochotnicza Straż Pożarna wymaga większego wsparcia ze strony państwa – powiedział kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

W poniedziałek, w Dzień Strażaka prezes PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Porębie Spytkowskiej, którzy zbierali środki na rzecz płonącej Australii, a teraz zbierają na ratowanie zniszczonego przez pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Szef ludowców mówił o heroicznych działaniach szczególnie strażaków ochotników na rzecz bezpieczeństwa, także w czasie epidemii koronawirusa, dziękował również samorządowcom, którzy – jak mówił – najwięcej inwestują w OSP.

Źle się stało w ostatnich latach, że Związek OSP został pozbawiony finansowania; otrzymuje środki w inny sposób. Uważam, że strażacy ochotnicy zasługują, by finanse trafiały do nich bezpośrednio i sami wiedzą, na co je wydać. Mają zdolności, umiejętności, wiedzę – powiedział prezes PSL.

Poinformował, że jest zwolennikiem obniżki VAT-u na sprzęt pożarniczy z 23 do 8 procent i specjalnego dodatku do emerytury dla ochotników.

Foto. twitter

o autorze

Redakcja/Łukasz