Druhowie wspólnie z władzami gminy Grębocice w tym tygodniu rozpoczynają akcję skierowaną do rolników pod nazwą ‘Strażacy są z rolnikami! Kosisz zboże – daj im znać!’.

Ostatnie wydarzenia, wysoki stopień zagrożenia pożarowego i pożary, które strawiły uprawy kilku rolników w naszym regionie dały dużo do myślenia. Strażacy z Gminy Grębocice zawsze pomocni i gotowi do niesienia pomocy, wyszli do Wójta Romana Jabłońskiego z inicjatywą zorganizowania dyżurów, podczas których strażacy będą w pełnej gotowości bojowej, by w razie pożaru móc natychmiast stawić czoła zagrożeniu – poinformował Urząd Gminy.

W ramach akcji od 18 lipca do odwołania strażacy z terenu gminy będą prowadzili dyżury w składzie – kierowca i trzech strażaków. Proszą również rolników, którzy zamierzają kosić zboże na dużej powierzchni lub skupiskach pól sąsiadujących z innymi uprawami o poinformowanie o tym fakcie Komendanta Gminnego OSP.

Apelujemy również do rolników, by podczas koszenia zbóż mieli przy sobie sprawną gaśnicę, która czasem może zapobiec pożarowi. Drugą sprawą bardzo przydatną jest zabezpieczenie się podczas żniw w traktor wyposażony w talerzówkę, dzięki temu podczas pożaru, wykonując podorywkę można zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia – powiedział pomysłodawca akcji Mieczysław Żentel, Komendant Gminny OSP.

Cała akcja finansowana będzie przez Urząd Gminy w Grębocicach.

Foto. ilustrujące  st. kpt. Sławomir Gibas/KP PSP Jędrzejów

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl