26 grudnia br., dochodzi godzina 12:42 ,dyspozytor z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie odbiera zgłoszenie o pożarze w piekarni w Koźminie Wlkp. Do pożaru wysyła natychmiast ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Krotoszyna, dwa samochody z Ochotniczej Straży Pożarnej z Koźmina Wlkp., po jednym samochodzie gaśniczym z Wałkowa i Czarnego Sadu.

Jednostki bardzo szybko docierają do miejsca zdarzenia – jako pierwsza OSP Koźmin Wlkp. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadzono rozpoznanie i stwierdzono, że pali się wyposażenie biura w piekarni, a rozwijający się ogień zagrażał pomieszczeniom mieszkalnym znajdującym się nad biurem.

[galeria=2,prawa]Ratownicy wyważyli drzwi wejściowe do biura, a następnie w sprzęcie ochrony dróg oddechowych przeprowadzili rozpoznanie z jednoczesnym przeszukaniem zadymionych pomieszczeń, na parterze osób nie znaleziono, natomiast mieszkanie na piętrze nie był zamieszkałe. Ustalono, że pali się tylko w jednym pomieszczeniu biurowym, pożar nie przedostał się na wyższe kondygnacje.

[galeria=3,lewa]Podano jeden prąd gaśniczy w natarciu na palącą się szafę. Po ugaszeniu ognia nadpaloną szafę, ramę okienną oraz pozostałe materiały usunięto na zewnątrz i dogaszono. Następnie sprawdzono wszystkie pomieszczenia na parterze i na piętrze z jednoczesnym oddymieniem i przewietrzeniem. Pracownik pogotowia energetycznego odłączył dopływ energii elektrycznej do biura i piekarni. Akcja trwała około godzinę.

Źródło: KP PSP Krotoszyn

o autorze

Redakcja