Szczęśliwie dla strażaków z OSP Lubieszów zakończyły się poszukiwania skradzionego w lutym wozu strażackiego. Samochód odnalazł się w Małopolsce.

Kompletnie nowy wóz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubieszowie otrzymali w 2007 roku. Ford Transit (GLM, oznaczony numerem 427[O]21) był wyposażony w agregat ciśnieniowy i zbiornik o pojemności 220 litrów. To jedyny lekki wóz gaśniczy zakupiony w 2007 roku dla ochotniczej jednostki z Opolszczyzny. Koszt zakupu to około 140 tysięcy złotych.

Pojazd skradziono z remizy OSP Lubieszów w nocy z 5 na 6 lutego między 1:00 a 6:00 rano. Sami strażacy zawężają moment kradzieży do około 2 w nocy. Niecałe 4 tygodnie pracy policjantów z Wydziały Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu oraz ich kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zakończyły się w ostatni piątek (4 marca). Wóz odnaleziono na terenie województwa małopolskiego. Niestety już częściowo rozebrany.

Na szczęście samochód był ubezpieczony w ramach polisy AC – wyjaśnia wójt gminy Bierawa, Ryszard Gołębowski. To uprawnia do wystąpienia do ubezpieczyciela o środki potrzebne do doposażenia odzyskanego pojazdu i przygotowania go do powrotu do służby. Policja oprócz samochodu zatrzymała również sprawców kradzieży.

Mł. asp. Hubert Adamek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu wyjaśnia, że złodziejami okazali się dwaj mężczyźni: 37-letni mieszkaniec województwa małopolskiego i 36-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-koźleńskiego. Obaj, jak się okazało, przebywali na więziennej przepustce. Do odbywanej już przez nich kary sąd być może niedługo dołączy kolejną. Mężczyznom za kradzież wozu grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia: kontakt.tvn24.pl; nto.pl; opolska.policja.gov.pl

Informacja dzięki: kontakt.tvn24.pl opolska.policja.gov.pl radiopark.com.pl

o autorze

Redakcja