Krajowe ćwiczenia COO pk. ‘LUBUSKIE ŻYWIOŁY 2023’

W dniach 28 – 30 marca przeprowadzone zostały pierwsze w tym roku ćwiczenia Centralnego Odwodu Operacyjnego pod kryptonimem ‘LUBUSKIE ŻYWIOŁY 2023’.

Główny celem ćwiczeń była ocena przygotować sił o środków COO do realizacji działań specjalistycznych. ‘LUBUSKIE ŻYWIOŁY 2023’ składały się z kilkudziesięciu epizodów z zakresu ratownictwa chemicznego, technicznego, wysokościowego, wodno-nurkowego oraz działań poszukiwawczo – ratowniczych.

W ramach ćwiczeń Lubuski Komendant Wojewódzki PSP wspólnie z Wojewodą Lubuskim zorganizował wojewódzkie ćwiczenia z zakresu radiacji.

Państwowa Straż Pożarna zaangażowała w ćwiczenia specjalistyczne grupy z województw: lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i Kompanię Wielozadaniową Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Na miejscu strażacy współpracowali z żołnierzami z 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego z Tarnowskich Gór, Plutonu Chemicznego 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Zespołami Ratownictwa Medycznego, policją, Państwową Agencją Atomistyki, WSEE i WIOŚ.

W sumie ponad 350 strażaków i ponad 400 osób z pozostałych służb i instytucji.

Kolejne ćwiczenia krajowe zaplanowano w województwie mazowieckim.

Więcej zdjęć wkrótce!  

Foto. Chodzieskie Służby Alarmowo

Exit mobile version