Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego nowych jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Już tradycyjnie na liście znalazły się nowe jednostki i te które pozostaną w systemie na kolejne 5 lat.

Dolnośląskie

OSP Czerna, Pastuchów, Jutrzyna, Ostroszowice, Stare Rochowice, Osiek, Ujazd Górny, Jeżów Sudecki, Świdnica, Nowolesie,

Kujawsko-Pomorskie

OSP Wierzchucin Królewski, Jacewo, Szonowo, Wałdowo, Szembruk,

Lubelskie

OSP Turkowice, Świderki, Lipniny Dolne, Wilczopole, Wierzchoniów, Boiska Kolonia, Karwów, Wygnanka, Polichna, Opatkowice, Gózd Lipiński, Czułczyce, Stara Róża,

Lubuskie

OSP Nietków, Lubno, Trzebicz, Lubczyno, Rokitno, Glisno, Gądków Wielki, Ochla, Klenica, Stary Strącz,

Łódzkie

OSP Bruszewice, Regnów, Złaków Kościelny, Zarzęcin, Kalenice, Parzniewice, Chróścino, Polik, Niesięcin w Konstantynowie Łódzkim, Mierzyce,

Małopolskie

OSP Brzezna, Uszew, Lipnica Wielka Centrum, Przyszowa, Łososina Górna, Mystków, Berest, Zalesie, Brzezna-Litacz, Nowe Rybie, Wiśnicz Mały,

Mazowieckie

OSP Klembów, Wysokin, Lelice, Grabowa, Wręcz, Rybno, Marki, Lasków, Jasienica, Wola Lipieniecka Mała, Skórzec, Siedlin, Radomyśl, Samorządki, Wieniawa, Joniec, Wydmusy, Mława, Kowalewo, Chmielew, Kruszewo,

Opolskie

OSP Wysoka, Źlice-Boguszyce, Jarnołtówek, Karłowice, Dytmarów, Niwnica, Dalachów, Łukowice Brzeskie,

Podkarpackie

OSP Pusta Wola, Orzechowce, Bieliny, Humniska, Paszczyna, Trzcinica, Wólka Pełkińska, Kupno,

Podlaskie

OSP Grajewo, Srebrny Borek, Sieniewice, Piaski, Dryga, Poryte, Bełda, Mień, Piliki,

Pomorskie

OSP Rakowiec, Zelewo, Nebrowo Wielkie, Trzciano, Strzeszewo, Klonówka, Rozjany, Zielona Góra,

Śląskie

OSP Żory Rowień, Choroń, Czarna Wieś, Starokrzepice, Czarnuchowice, Dankowice, Koszarawa, Łaziska Średnie, Osiedle Stałe w Jaworznie,

Świętokrzyskie

OSP Gumienice, Leszczyny, Mniów, Kozów, Węgrzyn, Wilczkowice, Włoszczowice, Jurkowice, Dobromierz, Siedlce, Brzegi, Przełaj, Sancygniów, Kostomłoty Drugie,

Warmińsko-Mazurskie

OSP Skarżyn, Samborowo, Nowa Wieś, Runowo, Marwałd, Kamionki, Hartowiec, Waplewo, Radostawo, Bartąg, Lesiny Wielkie, Praslity,

Wielkopolskie

OSP Pleszew, Węglew, Wierzbinek, Niepruszewo, Nosków, Trzęśniew, Niesłabin, Wojnowice,

Zachodniopomorskie

OSP Nacław, Krajnik Dolny, Zajączkówko, Osinów Dolny, Piecnik, Siemczyn, Wełtyń, Brzózki.

Wojskowe Straże Pożarne

Wojskowa Straż Pożarna 7 Brygady Obrony Wybrzeża,

Wojskowa Straż Pożarna 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego,

Wojskowa Straż Pożarna 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej garnizonu Giżycko,

Wojskowa Straż Pożarna 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej garnizonu Orzysz,

Wojskowa Straż Pożarna 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu,

Wojskowa Straż Pożarna 18 Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej,

Wojskowa Straż Pożarna 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej garnizonu Bartoszyce,

Wojskowa Straż Pożarna 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej garnizonu Morąg,

Wojskowa Straż Pożarna 104 Batalionu Logistycznego Brygady Wsparcia Dowodzenia WKPW Wałcz,

Wojskowa Straż Pożarna Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu,

Wojskowa Straż Pożarna Komendy Portu Wojennego Świnoujście,

Wojskowa Straż Pożarna 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego im. Gen. Dyw. Stefana Roweckiego „Grota”.

o autorze

Redakcja/Łukasz