W dniu 26 października 2015r. zaraz po zmianie służby strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie zostali zadysponowani do wypadku drogowego z udziałem tramwaju.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na przystanku tramwajowym Czyżyny prawdopodobnie z powodu niezastosowania się do sygnalizacji świetlnej przez mężczyznę doszło do potrącenia go przez tramwaj.

W wyniku zdarzenia tramwaj znajdował się na swoim torowisku. Mężczyzna, który został potrącony znajdował się pod tramwajem (pod przodem tramwaju, przed pierwszymi kołami). Ruch tramwajowy w kierunku Ronda Mogilskiego był zablokowany. Motorniczy oraz osoby podróżujące tramwajem opuścili go przed przybyciem sił PSP. Mężczyzna znajdujący się pod tramwajem był głęboko nieprzytomny, wydolny krążeniowo i oddechowo. Z widocznymi obrażeniami głowy i licznymi otarciami.

Działania straży pożarnej polegały na:

  • zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,
  • polecono odłączyć zasilanie trakcji tramwajowej na odcinku prowadzenia działań
  • po ustabilizowaniu odcinka szyjnego kręgosłupa u poszkodowanego przystąpiono do ewakuacji go na nosze typu deska, po czym przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Źródło: SA PSP Kraków

o autorze

Redakcja