Dzisiaj w JRG 6 w Krakowie odbyła się narada roczna Komendy Miejskiej połączona z przekazaniem samochodów i sprzętu.

W trakcie uroczystości nastąpiło przekazanie do użytku nowo zakupionego sprzętu ratowniczego i pojazdów pożarniczych w roku 2019:

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault 4×4 wyposażony w zbiornik wody o pojemności 3000 litrów i autopompę o wydajności 2800 l/min. Trafił do JRG 3 i kosztował blisko 850 tys. zł.

Decyzją Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP do użytku OSP Wolica został przekazany średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA na podwoziu Iveco z JRG 6 Kraków. Wraz z samochodem przekazany został agregat prądotwórczy marki Eiseman.

Lekki samochód kwatermistrzowski Ford Transit przystosowany do przewozu 6 osób oraz sprzętu logistyczno-kwatermistrzowskiego. Użytkowany będzie w Wydziale Kwatermistrzowskim Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Kosztował 147 660 zł.

Łódź płaskodenna aluminiowa dla JRG 4. Jej wartość to 29 741,40 zł.

Po oficjalnej części przekazania do użytku i poświęcenia pojazdów i sprzętu w sali konferencyjnej JRG nr 6 w Krakowie została przeprowadzona odprawa roczna podsumowująca rok 2019 działalności Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.

Foto. W.Majka/Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

o autorze

Redakcja/Łukasz