Od 27 marca do 3 kwietnia strażacy z trzech zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Krakowie brali udział szkoleniach na poligonie Szkoły Aspirantów PSP w miejscowości Kościelec.

Przedmiotem ćwiczeń był system gaśnico-tnący Cobra, który znajduje się na wyposażeniu średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego Mercedes Atego.

Strażacy z JRG 1 przećwiczyli podawanie środka gaśniczego do specjalnego kontenera, który miał imitować pomieszczenie mieszkalne. Prąd wody podawany był dopiero gdy temperatura w kontenerze osiągnęła ok. 500-600 st. C. i musiałoby to poprzedzone przebiciem się przez metalową ścianę kontenera. Na innym stanowisku sprawdzano możliwości gaśnicze systemu w przypadku rozwiniętego pożaru samochodu osobowego, choć tu należy przyznać, iż system piany sprężonej CAFS okazał się o wiele skuteczniejszy. W trakcie szkoleń realizowano również założenia o charakterze czysto technicznym, tj. realizacja działań ratowniczych przy wypadku samochodu osobowego przewróconego na dach – informuje na swojej stronie Komenda Miejska PSP.

Foto. mł. asp. Maciej Podymkiewicz

Mercedes dla JRG 1 Kraków

GBA z funkcją cięcia odebrane!

o autorze

Redakcja/Łukasz