Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie ogłosiła przetarg na dostawę średniego samochodu ratownictwa medycznego.

Przedmiotem postępowania jest dostawa samochodu na podwoziu 4×4, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową.

Zabudowa podzielona na dwa przedziały:

Medyczny – wyposażony między innymi w trzy miejsca siedzące o wytrzymałości min. 120 kg, jedno miejsce siedzące obrotowe, szafki na leki, na ścianie frontowej zestaw mebli z umywalką, gniazda 230 V i 12 V, miejsca na mocowanie sprzętu medycznego, lodówkę, termobox, wielofunkcyjne samojezdne nosze, windę kolumnową/podest załadunkowy, butle tlenowe, stałą instalację tlenową, laptop i część socjalną.

Logistyczny – przeznaczony do przewozu sprzętu i wyposażenia: dwóch namiotów pneumatycznych, plecaków ratowniczych, desek ortopedycznych, noszy składanych, nagrzewnic, agregatów prądotwórczych itp.

Dodatkowo samochód powinien posiadać markizę boczną na całej długości przedziału medycznego, maszt oświetleniowy, wyciągarkę o uciągu min. 80 kN i generator prądu napędzany z silnika pojazdu.   

Samochód ma trafić do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Krakowie do 14 grudnia br.

Wartość zamówienia ponad 1,2 mln zł. Zakup jest sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego Krakowa.

o autorze

Redakcja/Łukasz