Do tego tragicznie wyglądającego wypadku doszło 28 Czerwca na ul. Wały Jagiellońskie, tuż za dworcem PKP w Gdańsku. Dochodziła 11:10, gdy z nieznanych przyczyn zmodernizowany tramwaj typu Konstal 105Na uderza w stojący inny tramwaj linii 13 w kierunku Huciska. Uderzenie było tak silne, że uderzony wagon poprzedzającego tramwaju wypada z szyn. Na miejscu natychmiast pojawiają się specjalistyczne służby ZKM Gdańsk, karetki pogotowia, straż pożarna – dwa zastępy oraz policja.

Jak podał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP kpt. Tadeusz Konkol, lekko poszkodowanych zostało aż 8 osób. Motorniczemu, który prowadził tramwaj na szczęście nic się nie stało i mógł być przesłuchany przez policje. Wypadek ten wywołał spore utrudnienia w okolicy dworca. Tramwaje linii które przejeżdżały przez dworzec w kierunku Bramy Wyżynnej i Huciska zostały skierowane na objazdy ul. 3-go Maja. Utrudnienia trwały do ponad 12-stej, kiedy to uszkodzone tramwaje zepchnięto na nieczynny odcinek przy ul. 3-go Maja w kierunku Błędnika, gdzie czekały aż do późnej nocy na ściągnięcie do zajezdni.

Sprawę wypadku bada specjalna komisja oraz policja. Podziękowania dla centrali ruchu ZKM Gdańsk za możliwość robienia zdjęć.

Andrzej Jakubiak

o autorze

Redakcja