Wczoraj (7 stycznia 2013) około godziny 16:00 służby ratownicze zostały powiadomione o wypadku samochodowym, który miał miejsce na trasie Supraśl – Białystok (okolice Krasne). Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano odpowiednie służby, by natychmiast udzielić pomocy poszkodowanym.

W pierwszej chwili zadysponowano samochód ratownictwa technicznego z posterunku Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Supraślu oraz zaalarmowano OSP z tej samej miejscowości w sile MAN GCBA 5/32. Po dotarciu na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono, że jest tylko jedna osoba poszkodowana, która na prostym odcinku drogi kierując samochodem osobowym marki fiat punto straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z jezdni i wielokrotnie dachowała.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego, ewakuacji rannej oraz udzieleniu jej pomocy przedmedycznej. Osoba poszkodowana cały czas była przytomna i świadoma – odpowiadała na pytania strażaka oraz lekarza. Została ona przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Cała akcja trwała do godziny 17:35.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/25 marki MAN
  • SLRT marki STAR (posterunek w Supraślu)
  • MAN GCBA 5/32 OSP Supraśl
  • Dwa zespoły pogotowia ratunkowego
  • Policja

&

Źródło: OSP Supraśl

Zdjęcia: Magdalena Himik

o autorze

Redakcja