Trzy rozbite pojazdy i trzy osoby w szpitalu – to efekt wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kowalin.

Jak informuje Lubelska Policja na odcinku drogi, gdzie trwają prace remontowe nawierzchni i wprowadzono ręczną regulację ruchu, na zatrzymujące się tam samochody najechał ciężarowy DAF. W wyniku najechania ciężarówki na tył osobowego opla, mniejszy pojazd został zepchnięty na poprzedzający go samochód ciężarowy, co doprowadziło do mocnego zniszczenia samochodu osobowego, w którym znajdowały się dwie osoby.

Po uderzeniu, ciężarowy DAF zjechał do przydrożnego rowu ledwo omijając rosnące tam drzewo. W zderzeniu ranne zostały trzy osoby, kierowca i pasażer opla oraz kierowca DAF-a. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala w Kraśniku.

Sprawcy wypadku, kierowcy ciężarowego DAF-a, 29 letniemu mieszkańcowi woj. podkarpackiego za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie realnego zagrożenia życia i zdrowia zatrzymane zostało prawo jazdy.

Foto. policja

o autorze

Redakcja/Łukasz