Około godziny 8:15, na drodze K22 przed Królewem Malborskim doszło do poważnego w skutkach wypadku drogowego – sześć osób obniosło obrażenia w tym jedna kobieta w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala w Elblągu.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi pomiędzy Starym Polem, a Królewem Malborskim. Według świadków kierujący samochodem marki opel astra rozpoczął manewr wyprzedzania fiata punto (nauka jazdy) i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym marki chrysler c300. Siła uderzenia była bardzo duża. Po zderzeniu opel astra dachując wpadł do rowu. Jedna z pasażerek astry wypadła z samochodu przez szybę.

[galeria=8,prawa]Jak poinformował nas mł. asp. Tomasz Czerwiński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku – za wcześnie jest aby powiedzieć kto jest winien tego wypadku. Sześć osób zostało przewiezionych do szpitala. Najbardziej poszkodowane są cztery osoby jadące oplem astrą. Pasażerka opla, która była w najcięższym stanie przewieziona została do szpitala w Elblagu. Kierowcy chryslera nic się nie stało, dwoje pasażerów tego auta z ogólnymi obrażeniami trafiło do szpitala w Malborku – dodaje Tomasz Czerwiński.

Jak udało nam się dowiedzieć – młodzi ludzie podróżujący astrą jechali na zajęcia do jednej z elbląskich uczelni.

Aktualizacja: Dwie osoby poszkodowane w wypadku zmarły. Pierwszą, która poniosła śmierć w tej tragedii jest pasażerka opla astry, która zmarła do przewiezieniu do elbląskiego szpitala. Druga osoba podróżowała chryslerem – mężczyzna także zmarł w szpitalu, w Malborku.

Informacja, foto: Elbląg24

o autorze

Redakcja