Królowa Elżbieta II i książę William odwiedzili w piątek centrum pomocy poszkodowanym w pożarze Grenfell Tower w Londynie. W trakcie wizyty spotkali się z mieszkańcami apartamentowca, wolontariuszami, ratownikami i strażakami biorącymi udział w akcji.

Moje myśli i modlitwy są z tymi rodzinami, które straciły swoich ukochanych w pożarze Grenfell Tower oraz z tymi, którzy są poważnie ranni i leżą w szpitalu.
Książę Filip i ja chcielibyśmy złożyć hołd odważnym strażakom i innym oficerom służb, którzy ryzykowali własne życie, aby ratować innych.
Podnoszący na duchu jest widok niewiarygodnej hojności społecznych wolontariuszy zbierających się w celu pomocy poszkodowanym, którzy ucierpieli w tym okropnym wydarzeniu.

Napisała w specjalnej wiadomości Królowa Elżbieta II.

Pożar wybuchł w nocy z wtorku na środę, 24-piętrowy blok położony w zachodniej części Londynu spłonął niemal doszczętnie. Zginęło 30 osób, liczba tak jak mówią policjanci prawdopodobnie jeszcze wzrośnie. Z 78 rannych 24 nadal jest w szpitalach, stan 12 lekarze określają jako krytyczny. Według brytyjskiej gazety ‘The Sun’  65 osób uznawane są za zaginione.

W akcji gaśniczej udział brało około 200 strażaków i 40 samochodów z Londynu i okolic.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl