Wczoraj 22.06.2012r. cały czas w miejscowości Krosno obficie padał deszcz co prowadziło do podtopień budynków. Wiele jednostek OSP zostało zadysponowanych tego dnia do likwidacji skutków lokalnych podtopień. Do akcji zadysponowano również OSP Krosno – Turaszówka, która została wezwana do wypompowania wody z domu ludowego na osiedlu Krosno-Polanka.

– Około godziny 12:00 zostaliśmy powiadomieniu o zalaniu domu ludowego na osiedlu Polanka. Na miejscu zdarzenia okazało się, że woda zalała już wszystkie pomieszczenia piwniczne. &Nasi druhowie przystąpili do działań, które polegały na rozłożeniu pomp pływających oraz szlamowych aby jak najszybciej usunąć napływającą wodę – informują strażacy OSP Krosno – Turaszówka.

Po chwili sytuacja została opanowana. Udało się uchronić przed zalaniem piece w pomieszczeniu kotłowni. Jednak nie był to koniec problemów ponieważ woda bardzo szybko ponownie zaczęła wypełniać to pomieszczenie. Jak się okazało przyczyną były niedrożne rury odpływowe. Na miejsce zostały wezwane odpowiednie służby, które za pomocą specjalistycznego sprzętu przetkały zator.

W tym czasie strażacy OSP Turaszówka kontrolowali sytuację w budynku i co pewien czas uruchamiali pompy aby zapobiec ponownemu zalaniu obiektu.

Działania w których brały udział dwa zastępy OSP Turaszówka były prowadzone blisko trzy godziny.

o autorze

Redakcja