Miejscowość Różopole, gmina Krotoszyn, godziny przedpołudniowe – na skrzyżowaniu dochodzi do zderzenia dwóch samochodów: osobowego renault Clio ciągnącego przyczepkę dwukołową i Fiata Ducato. Zderzenie było bardzo silne – obydwa pojazdy znalazły się poza jezdnią.

[galeria=2,prawa]Zgłoszenie o wypadku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie wpływa o godzinie 10:53, dyspozytor do miejsca zdarzenia wysyła samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie, samochód gaśniczy z OSP Roszki, karetkę pogotowia, policje. Na miejsce zdarzenia udaje się także Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie.

[galeria=3,lewa]Po dojechaniu na miejsce zdarzenia w trakcie rozpoznania ratownicy ustalili , że samochody znajdują się poza drogą w rowie, wewnątrz aut nie ma osób poszkodowanych, z pojazdów nie wyciekają żadne płyny, na drodze znajduje się szkło i plastykowe części samochodów.

[galeria=5,prawa]Jedna osoba poszkodowana znajduje się w karetce pod opieką służb medycznych. Działania straży polegały na odłączeniu akumulatorów w obu samochodach, usunięciu szkła i plastyków z jezdni, zabezpieczaniu miejsca zdarzenia do czasu zakończenia przez policję czynności dochodzeniowych. Akcja trwała 2 godziny 48 minut.

Źródło : KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja