Jest piękne popołudnie 29 kwietnia. Do jednostki OSP Zduny przybywają strażacy, którzy chwilę wcześniej byli na wystawie „Na ratunek”, poświęconej fotografiom dokumentującym ich pracę. Atmosfera jest iście koleżeńska. Wszyscy gratulują i dziękują druhowi z jednostki, za wspaniale wykonane zdjęcia.

[galeria=2,prawa]Nagle ok. godz. 19.40 odzywają się wszystkim telefony komórkowe a po chwili wyje syrena. Wszyscy w pośpiechu się przebierają. Nim skończyła wyć pierwszy raz syrena , samochód OSP jest w drodze do wypadku. Na trasie Krotoszyn – Perzyce doszło do zderzenia osobówki ze sarną.

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu dowódca stwierdza, że samochód osobowy w wyniku zderzenia ze sarną zjechał na pobliskie pole. Kierowca był już opatrywany przez zespół karetki, po czym został odwieziony do szpitala. Ratownicy odłączyli akumulator, uprzątnęli jezdnię i przystąpili do kierowania ruchem. Po przybyciu na miejsce pomocy drogowej pomogli ustawić pojazd na lawecie, po czym zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu leśniczego, który zabrał ranną sarnę. Zwierzę niestety trzeba było uśpić.

Siły i środki:

  • Ford Transit SLRd – OSP Zduny,
  • GLBA 1,3/20 SLRt – PSP KROTOSZYN,
  • Radiowóz,
  • Pogotowie Ratunkowe .

Opracowanie: Mateusz Figlak

o autorze

Redakcja