W dniu 3 kwietnia bieżącego roku około godziny&12:43 do dyspozytora Pogotowia Ratunkowego dociera zgłoszenie o rannym kierowcy autobusu na dworcu PKS w Krotosznie.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu dyspozytor wysyła do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna. Zastęp strażaków ma za zadanie zabrałć lekarza ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ponieważ w tym czasie wszystkie karetki były na wyjeździe.

[galeria=3,prawa]Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji dokonał rozpoznania. Ratownicy na miejscu wypadku zastali kierowcę, który prowadząc obsługę silnika doznał urazu kończyn dolnych. Uraz spowodowany był przez metalowe części silnika.

Rannym zajął się lekarz przybyły z zastępem strażaków oraz zespół ratownictwa medycznego, który przybył w między czasie.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu i wygrodzeniu terenu działań, odłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu pomocy przy ewakuacji osoby poszkodowanej do karetki pogotowia ratunkowego.&

tekst: Bartosz Meler

zdjęcia:&KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja