Ciągnik siodłowy z naczepą wypełnioną burakami przewrócił się wczoraj wieczorem i zablokował drogę powiatową w miejscowości Smolice, gmina Kobylin. Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 18.00.

Dyspozytor wysłał na miejsce samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie i samochód gaśniczy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie. Na miejsce zdarzenia udaje się także Komendant Powiatowy PSP z Krotoszyna.

Po przybyciu na miejsce ratownicy przeprowadzili rozpoznanie, w wyniku, ustalili, że na drodze znajduje się samochód ciężarowy przewrócony na prawy bok, a cały ładunek (buraki cukrowe) znajduje się na jezdni, z uszkodzonego zbiornika wycieka paliwo.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów, podaniu piany gaśniczej w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy pompy ręcznej do przepompowywania substancji ropopochodnych przepompowano paliwo do zbiorników zastępczych.

Ze względu na zagrożenie dla ratowników odcięto zwisającą część burty naczepy. Po usunięciu buraków z jezdni i postawieniu samochodu ciężarowego wraz z naczepą na koła zakończono działania i zastępy wróciły do bazy. Działania prowadzono przez 4 godziny 27 minut.&

ŹRÓDŁO: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja