Jest dzień 7 października 2008 roku, dochodzi godzina 22:00. Drogą z Koźmina Wielkopolskiego w kierunku Dobrzycy jedzie samochód osobowy. W okolicach miejscowości Orla z nieustalonych przyczyn zjeżdża na lewą stronę i prawym bokiem uderza w przydrożne drzewo.

[galeria=2,prawa]Dyspozytor Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krotoszynie po otrzymaniu zgłoszenia o godzinie 21.50 wysyła na miejsce zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie, dwa samochody z jednostki OSP w Koźminie Wielkopolskim, pogotowie ratunkowe, policję. Na miejsce wypadku udaje się także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

[galeria=4,lewa]Po dojechaniu na miejsce zdarzenia ratownikom ukazuje się dramatyczny widok… Samochód osobowy prawą stroną owinięty jest wokół drzewa, a wewnątrz znajdują się dwie osoby, mężczyzna i kobieta. Ratownicy używając sprzętu hydraulicznego otwierają lewe drzwi umożliwiając dotarcie do poszkodowanej osoby, aby wyważyć prawe drzwi ratownicy zmuszeni są oderwać samochód od drzewa.

Obie osoby ewakuowane są na zewnątrz doszczętnie roztrzaskanego samochodu – niestety obecny na miejscu lekarz stwierdza zgon dwojga młodych ludzi. Działania związane z usuwaniem skutków wypadku trwały 3 godziny 6 minut.

Tekst i foto: st. kpt. Tomasz Niciejewski, KP PSP Krotoszyn.

o autorze

Redakcja