Do kolejnego poważnego wypadku drogowego w środę w województwie Wielkopolskim doszło w Roszkach, niedaleko Krotoszyna. Zderzyły się tam dwie ciężarówki.


[galeria=2,prawa]Dyspozytor krotoszyńskiego CPR zgłoszenie o zdarzeniu otrzymał przed&godziną 11:30. Do wypadku natychmiast wysłał SLRt z JRG Krotoszyn, GBA z OSP Roszki oraz dwie karetki Pogotowia Ratunkowego. Powiadomił także Policję. Jako pierwszy (12 minut po przyjęciu zgłoszenia) na miejsce przybył zastęp z OSP Roszki.

W&trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że zderzeniu uległy dwa samochody ciężarowe DAF i&Volkswagen. Samochód DAF uderzył w&przystanek autobusowy, ściął przydrożne drzewo i&zatrzymał się na&nim. Naczepa pojazdu zablokowała prawy pas ruchu. Kierowca zdołał na szczęście opuścić kabinę o&własnych siłach.

[galeria=5,lewa]Druga ciężarówka zablokowała drogę w poprzek. Niestety, ze względu na mniejsze gabaryty pojazdu i starszą konstrukcję kierujący tego pojazdu został uwięziony w jego kabinie. Strażacy za pomocą nożyc hydraulicznych, rozpieraczy oraz ciągnika rolniczego, którym odciągnięto kolumnę kierowniczą wraz z&przednim pasem, uwolnili, a następnie przekazali rannego zespołowi pogotowia ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do szpitala.

Na czas prowadzonych działań został wstrzymany ruch na drodze.

[galeria=6,prawa]W&rozbitych pojazdach odłączono akumulatory, sprawdzono wycieki płynów, których nie stwierdzono.

Po usunięciu przez pomoc drogową jednego z&samochodów strażacy pomogli policji w&kierowaniu ruchem. Po usunięciu z jezdni drugiego auta działania straży pożarnej zostały zakończone.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 – Mercedes Atego – OSP Roszki,
  • SLRt – Star/Man 12&157 – JRG PSP Krotoszyn

oraz

  • Dwie karetki PR Krotoszyn,
  • Policja.


KW PSP w Poznaniu

Foto: st. kpt. Janusz Kalak

o autorze

Redakcja