W dniu 23 czerwca, około godziny 19:15, dyspozytor CPR otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Ostrowskiej. Natychmiast zadysponowano służby ratownicze. Dwie osoby zostały ranne, a działania straży pożarnej trwały około godziny.

Po przybyciu pierwszego zastępu straży pożarnej, na miejscu była już karetka pogotowia ratunkowego i radiowóz policyjny. Ratownicy medyczni zajęli się dwiema osobami poszkodowanymi jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, a po chwili zostali zabrani do szpitala – jednak ich życiu nie zagraża jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe – Opel Kadet i Renault Clio. Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie terenu wypadku, odłączenie akumulatorów w obydwóch samochodach, oraz posprzątanie płynów eksploatacyjnych. Następnie strażacy przemieścili pojazdy na pobocze i uprzątnęli pozostałości po samochodach (plastik, szkło).

W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej: Star/Man – SLRt z JRG Krotoszyn i Star/Man GBA 2,5/16 z OSP Krotoszyn, a także karetka pogotowia ratunkowego, radiowóz policyjny i pomoc drogowa.

Foto: dh Szymon Kujawa

o autorze

Redakcja