W dniu wczorajszym na drodze wojewódzkiej nr 182 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Jedna osoba nie żyje, kolejna jest ranna. Ruch na tej jezdni był zablokowany na około 7 godzin.

W miniony wtorek na trasie Jabłonowo-Kruszewo doszło do tragicznego wypadku. Około godziny 18:50 na lekkim łuku drogi nr 182 zderzyły się ciężarówka z osobówką.

Straż pożarna po przyjeździe na teren wypadku od razu przystąpiła do czynności. Zastali oni leżącą na dachu, w rowie Renault Megane, w której znajdywały się dwie osoby. Kierowca auta poniósł śmierć na miejscu – 38-letni mieszkaniec Lubcza Wielkiego, pobliskiej wsi. Poszkodowana i zabrana do szpitala została także 11-letnia pasażerka Megane. Na szczęście kierowca tira wyszedł z wypadku cało, był trzeźwy.

Po godzinie 20, na miejscu pojawiła się specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza, wraz z prokuratorem – by pomóc w czynnościach policyjnych. Ratownicy użyli sprzętu hydraulicznego by wydostać z Megane zwłoki mężczyzny. Na jezdni doszło także do rozlania płynów eksploatacyjnych, strażacy przy użyciu sorbentu zneutralizowali plamę oleju.

&

&

W czasie trwania akcji, droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana z powodu oczekiwania na ciężki sprzęt. Ciężarówka Scania posiadała pełny bagaż – 17 ton materiałów szklanych. Na czas zdarzenia policja zorganizowała objazdy. Po przybyciu ciężkich sprzętów ciężarówkę udało się wywlec z rowu. Na miejscu pojawiły się trzy zastępy straży pożarnej, pogotowia ratunkowe oraz policja. Ruch został przywrócony po 7 godzinach działań ratowniczych.

o autorze

Redakcja