Zakłady H. Cegielskiego sprzedały budynek przy ulicy Hetmańskiej prywatnej firmie. Oznacza to, że od marca na Wildzie nie będzie już remizy strażackiej.

Zakłady Hipolita Cegielskiego zawarły z nabywcą umowę przedwstępną, na mocy, której strażacy do marca muszą opuścić budynek.&Podpisaliśmy umowę sprzedaży, która obliguje do zawarcia transakcji za pól roku, ponieważ taki okres jest wymagany na opuszczenie przez jednostkę straży pożarnej tego terenu&– tłumaczy Henryk Łobocki, dyrektor ds. infrastruktury zakładu H. Cegielskiego.

Sytuacja, w której znalazła się komenda miejska jest niezmiernie trudna i niezmiernie złożona. Dlatego analizowane są różne warianty rozwiązania tej sytuacji –&mówi mł. kpt. Michał Kucierski, rzecznik Komendy Miejskiej PSP.&Będziemy chcieli rozmawiać z przyszłym inwestorem – nabywcą tego terenu w sprawie wydłużenia terminu wypowiedzenia do czasu powstania nowej jednostki. Bierze się również pod uwagę wynajęcie budynku na tymczasowy pobyt strażaków –&dodaje.

O planach sprzedaży strażacy wiedzieli od dwóch lat. Nie chcieli jednak wykupić terenu. Powodem był brak pieniędzy oraz możliwości prawnych. Strażnica została wyceniona na 3,5 miliona złotych. Powód to brak pieniędzy i możliwości prawnych. Miasto też nie mogło w tej sprawie pomóc.&My wspomagamy straż pożarną inwestycyjnie – zakup sprzętu. Miasto nie może inwestować pieniędzy w siedziby straży pożarnej, to jest zadanie rządowe tłumaczy Paweł Marciniak, rzecznik prezydenta Poznania.

Zdaniem rzecznika straży pożarnej mieszkańcy Wildy nadal mogą czuć się bezpiecznie.&Zabezpieczenie przeciwpożarowe będzie. W żaden sposób się nie zmieni do tego, co jest dzisiaj. Będzie realizowane przez jednostki z centrum miasta oraz przez Szkołę Aspirantów PSP –&dodaje Kucierski.

Na razie nie wiadomo, co stanie się ze strażakami pracującymi dotąd na Wildzie.

Źródło: epoznan.pl

o autorze

Redakcja