Dzisiaj (04.02.2009r.), około godziny dziesiątej, dyspozytor PSK otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer jeden, w miejscowości Kurzejewo (między Warlubiem, a Nowem). Niestety, dwie osoby zginęły na miejscu zdarzenia.

W tym tragicznym wypadku uczestniczyły dwa pojazdy: samochód osobowy marki Fiat Seicento oraz ciężarowy marki Volvo.

[galeria=3,prawa]Świadkowie twierdzą, że kierujący Fiatem zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i zatrzymał się w poprzek drogi. Kierowca pojazdu Volvo nie zdążył wyhamować i uderzył z impetem w bok samochodu osobowego, gdzie następnie zatrzymali się na przydrożnym drzewie. Policja będzie jeszcze wyjaśniała okoliczności w jakich doszło do tego śmiertelnego wypadku.

[galeria=4,lewa]Niestety, 69-letni kierowca i jego 63-letnia małżonka zginęli na miejscu, natomiast kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń – po zbadaniu alkomatem był trzeźwy. Działania strażaków poległy na zabezpieczeniu terenu działania, uprzątnięciu pozostałości po samochodach i odłączeniu w nich akumulatora. Zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i przy użyciu narzędzi hydraulicznych wydobyto denatów z samochodu osobowego.

Foto: KWP Bydgoszcz

o autorze

Redakcja