Opolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa trzech samochodów ratowniczo – gaśniczych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części.

Cześć pierwsza polega na dostawie średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego kategorii drugiej – uterenowionej na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 210 kW, skrzynią biegów manualną, zautomatyzowaną lub automatyczną i kabiną brygadową.

Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję, wyposażona m.in. w zbiornik wody o pojemności min. 2000 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10% pojemności zbiornika wody , autopompę o wydajności min. 2400 l/min, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia.

Wykonawca wraz z samochodem musi dostarczyć sześć kompletów aparatów powietrznych, drabinę nasadkową, trójnóg ratowniczy i zestaw narzędzi hydraulicznych składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindra rozpierającego, podkładów i klinów, klinów schodkowych, podpór stabilizacyjnych, pokrowców i maty narzędziowej.

Przedmiotem drugiej części jest dostawa dwóch ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych. Wymagane jest podwozie z napędem 6×6, silnikiem o mocy min. 300 kW, skrzynią biegów automatyczną lub zautomatyzowaną i kabiną trzyosobową.

Każdy wóz powinien posiadać zbiornik wody o pojemności min. 9000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10% pojemności zbiornika wody, autopompę o wydajności min. 6000 l/min, działko wodno-pianowe min. DWP 32, linię szybkiego natarcia oraz sprzęt opisany w specyfikacji.

Odbiorcy

Średni samochód ratowniczo – gaśniczy kupowany jest dla Komendy Powiatowej PSP w Oleśnie, a ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze dla Komendy Powiatowej PSP w Kędzierzynie-Koźlu i Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca listopada 2021 roku.

Zakup wozów został współfinansowany przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

Foto. Moto Truck

o autorze

Redakcja/Łukasz