Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu ogłosiła dzisiaj przetarg na dostawę samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu samochodów ratowniczo – gaśniczych. Zamówienie zostało podzielone na trzy części.

Cześć pierwsza polega na dostawie trzech samochodów ratowniczo – gaśniczych na podwoziu z napędem 4×4, silnikiem o mocy min. 270 kW, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Na wyposażeniu: zbiornik wody o pojemności 5000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa min. A32/8-3/40, wyciągarka, maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe, zestaw sanitarny.

Część druga to dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 6×6, silnikiem o mocy min. 300 kW i kabiną brygadową, zabudowa w układzie skrytek 2+2+1. Na wyposażeniu: zbiornik wody o pojemności min. 8000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa min. A50/8, działko wodno-pianowe, maszt oświetleniowy, wyciągarkę oraz sprzęt: węże tłoczne i ssawne, smoki ssawne i pływaki.

Część trzecia zakłada dostawę dwóch średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych zabudowany na podwoziu 4×2 z silnikiem o mocy min. 210 kW i kabiną brygadową. Powinny zostać wyposażone w zbiornik wody o pojemności 2500 – 2900 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności min. 1600 l/min, zestaw lanc mgłowych, przenośny system oświetleniowy, zestaw podkładów i klinów, składa wanna wychwytowa 45 l i młotowiertarka.

Odbiorcy

Ciężki samochody ratowniczo – gaśnicze 4×4 trafią do komend w Brodnicy, Inowrocławiu i Nakle nad Notecią, ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy 6×6 otrzyma komenda w Toruniu, a średnie samochody komendy w Żninie i we Włocławku.

Zamówienie powinno zostać zrealizowane do końca listopada.

Foto. KM PSP Toruń  

o autorze

Redakcja/Łukasz