W sobotę 29.06.2013r. o godz. 21:45 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kwiatkówek (woj. łódzkie). Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 703.

Samochód osobowy marki Mazda 626 z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku śmierć poniosły trzy osoby: 39-letni kierujący pojazdem oraz dwóch chłopców w wieku 10 i 12 lat. Kobieta, która również podróżowała tym samochodem w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

Po dojeździe na miejsce strażacy musieli dostać się do osób poszkodowanych, co wymagało użycia sprzętu hydraulicznego. Następnie działania polegały na udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, gdy pozostali druhowie w tym czasie odłączali akumulatory. Niezbędne było również oświetlenie miejsca zdarzenia oraz kierowanie ruchem drogowym.

Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane. W działaniach, które trwały prawie pięć godzin udział brały trzy zastępy z JRG w Łęczycy oraz po zastępie z OSP Piątek i OSP Góra Św. Małgorzaty – łącznie 19 strażaków.

Foto: PSP w Łęczycy

o autorze

Redakcja