KZWM OGNIOCHRON S.A. jest niekwestionowanym liderem na rynku podręcznego sprzętu gaśniczego w Polsce, znanym i obecnym również w innych krajach Unii Europejskiej, gdzie systematycznie wzmacnia swoją pozycję.

Spółka powstała w wyniku połączenia Katowickich Zakładów Wyrobów Metalowych z Wytwórnią Sprzętu Pożarniczego „Ogniochron”.

Naszą receptą na sukces jest umiejętne połączenie know-how i doświadczenia sięgających lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku ze świeżością, dynamizmem i innowacyjnością – zaletami, które charakteryzowały wiele przedsiębiorstw powstających w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych.

gasnice

Dziś KZWM OGNIOCHRON to przede wszystkim gaśnice przenośne, przewoźne, agregaty i urządzenia gaśnicze od 1kg do 250kg środka gaśniczego oraz motopompy pływające. Nasze wyroby chronią i ratują mienie, nierzadko ludzkie życie. W razie potrzeby muszą być niezawodne, proste w obsłudze i skuteczne. Mamy tego świadomość i wiemy jak to osiągnąć – dlatego nasi klienci wybierają wyroby o sprawdzonej jakości.

facebook_ogniochron google_ogniochron youtube_ogniochron

domowa1DOMOWA 1 to jedno litrowe urządzenie gaśnicze, które stanowi podstawowy element zabezpieczenia przeciwpożarowego mieszkania lub domu.

Domowe urządzenie gaśnicze przeznaczone jest do gaszenia pożarów w zarodku. Mały ciężar, uniwersalność, zastosowanie ekologicznego i nietoksycznego środka gaśniczego oraz prostota działania umożliwiają użycie urządzenia przez osoby dorosłe bez specjalnego przeszkolenia.

Doskonale sprawdzi się w kuchni (przy gaszeniu palącego się oleju) lub w salonie z kominkiem.

Dzięki zastosowanym kolorom i wzorowi idealnie wpasuje się w przestrzeń domu lub mieszkania.

To również idealny pomysł na prezent (np. na parapetówkę).

W skład zestawu wchodzą:

▪ Uniwersalne Urządzenie Gaśnicze.
▪ Poradnik nt. bezpieczeństwa pożarowego.
▪ Nalepka magnetyczna na lodówkę.

Zobacz produkt na stronie sklepu!

domowa2

Domowa 2 to pierwsze na rynku urządzenie dedykowane specjalnie do zastosowań domowych. Urządzenie przeznaczone jest do gaszenia domowych pożarów ciał stałych, cieczy palnych, ciał stałych topiących się oraz specjalnie do tłuszczów jadalnych (grupy pożarów ABF). Można nim gasić urządzenia elektryczne pod napięciem do 1000 V, z zachowaniem bezpiecznej odległości min. 1 m od gaszonego przedmiotu.

Optymalna wielkość urządzenia (zastosowana ilość środka gaśniczego), ciężar i łatwość obsługi powodują, że urządzenie to poradzi sobie z większością pożarów mogących wybuchnąć w mieszkaniu, będąc nawet w niedoświadczonych rękach. Należy jednak pamiętać, iż każde urządzenie gaśnicze przeznaczone jest do gaszenia pożarów w zarodku.

Doskonale nadaję się do stosowanie w kuchni, np. do palących się olejów i tłuszczy. Sprawdzi się również w innych pomieszczeniach mieszkalnych.

W skład zestawu wchodzą:

▪ Uniwersalne Urządzenie Gaśnicze (2 litry).
▪ Wieszak metalowy.
▪ Poradnik nt. bezpieczeństwa pożarowego.

Zobacz produkt na stronie sklepu!

dalmatyDomowe urządzenie gaśnicze z wzorem dalmatyńczyka o pojemności 1kg proszku, które stanowi dodatkowy element zabezpieczenia przeciwpożarowego mieszkania lub domu.

Przeznaczone jest do gaszenia pożarów w zarodku. Mały ciężar, uniwersalność, zastosowanie środka gaśniczego w postaci proszku oraz prostota działania umożliwiają użycie urządzenia przez osoby dorosłe bez specjalnego przeszkolenia.

Doskonale sprawdzi się w salonie z kominkiem lub innych pomieszczeniach mieszkalnych.

Dzięki zastosowanym kolorom i wzorowi idealnie wpasuje się w przestrzeń domu lub mieszkania.

To również idealny pomysł na prezent (np. na parapetówkę).

 

Zobacz produkt na stronie sklepu!

mgłowaUnikatowa technologia wytwarzania mgły wodnej pozwala zminimalizować szkody powstałe w wyniku gaszenia pożaru. Doskonale nadaje się do gaszenia płonącej na ludziach odzieży, ważnych dokumentów i urządzeń. Skutecznie gasi nie pozostawiając śladów po użyciu środka gaśniczego.

Doskonale nadaje się do zabezpieczania domowych biur, archiwów i innych ważnych dokumentów lub przedmiotów.

Posiada rekomendację w zakresie ochrony przeciwpożarowej wydaną przez Izbę Rzeczoznawców Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa.

W skład zestawu wchodzą:

▪ Gaśnica Wodna-Mgłowa (3 litry).
▪ Wieszak metalowy.

Zobacz produkt na stronie sklepu!

kzwm_ogniochron

tel: (33) 870 25 09
mail: [email protected]

KZWM OGNIOCHRON S.A.
ul. Krakowska 83c
34-120 Andrychów

NIP: 551-20-57-431
Regon: 070909888
KRS: 0000084681

Bank CITIBANK HANDLOWY
85 1030 1508 0000 0008 0329 5018

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.