W dniu 25 stycznia br., około godzin szóstej rano, dyspozytor otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej numer 5 (Gniezno-Bydgoszcz) w miejscowości Łabiszynek (gm. Gniezno). W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe. Dwie osoby zmarły na miejscu, a trzy zostały ranne.

W wypadku uczestniczyły trzy samochody osobowe: Renault Megane, VW Sharan i VW Polo. Z niewiadomych przyczyn 21-letni kierowca Renault zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z VW Sharan. Kierująca Polo nie zdążyła wyhamować i uderzyła w auta.

[galeria=5,prawa]Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu kierowcy i pasażerów Renault Megane za pomocy narzędzi hydraulicznych, odłączeniu akumulatorów w trzech pojazdach, uprzątnięciu pozostałości po samochodach i płynów eksploatacyjnych.

W Renualt Megane znajdowały się trzy poszkodowane osoby – niestety, po [galeria=4,lewa]mimo szybkiej i sprawnej akcji ratowniczej nie udało się uratować 21-letniego kierowcy, 55-letnia pasażerka również nie przeżyła, natomiast druga pasażerka została ranna i trafiła do szpitala. Ogólne obrażenia doznały również dwie osoby podróżujące VW Sharan, a dwie kobiety jadące Polo nie odniosły na szczęście obrażeń.

&[galeria=2,prawa]Trasa była całkowicie zablokowana przez ponad trzy godziny. Policja zorganizowała objazdy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej ( dwa zastępy gaśnicze z OSP Mieleszyn i OSP Modliszewo oraz dwa zastępy specjalne z PSP Gniezno.

Foto: KP PSP Gniezno

o autorze

Redakcja