Podkarpacka Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę samochodu laboratorium. Będzie to pierwszy taki samochód w tej części kraju.

Przedmiotem postępowania jest dostawa samochodu na podwoziu z silnikiem wysokoprężnym o mocy min. 400 KM, automatyczną skrzynię biegów z hydrokinetycznym sprzęgłem oraz przetwornikiem momentu obrotowego, napędem min. 4×2 i kabiną 2-osobową zawieszoną pneumatycznie.

Zabudowę należy wykonać z materiałów odpornych na korozję, jej wnętrze będzie podzielone na trzy przedziały: A – czysty/techniczny, B – brudny/analityczny, C – sprzętowy.

Na wyposażeniu znajdzie się sprzęt opisany w specyfikacji oraz dwa drony z kamerą termowizyjną i robot dedykowany do prowadzenia działań rozpoznawczych, pirotechnicznych i CBRN.

Samochód powinien trafić do końca września 2021 roku na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Leżajsku na bazie, której działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‚LEŻAJSK’.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. krosno112.pl 

o autorze

Redakcja/Łukasz