Strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, który uległ groźnemu wypadkowi podczas konserwacji sprzętu ratowniczo-gaśniczego zmarł wczoraj w szpitalu.

Do wypadku doszło 14 maja około godz. 8 rano. Ranny 38-latek został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala im. Kopernika w Łodzi, jego stan był ciężki, ale stabilny.

W dniu 21 maja 2013 r. w wyniku odniesionych ciężkich obrażeń spowodowanych wypadkiem w służbie, po tygodniowym pobycie w szpitalu zmarł w wieku 38 lat st. ogn. Piotr Baczyński.

Śp. st. ogn. Piotr Baczyński służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1998 roku na stanowisku stażysty w Jednostce Ratowniczo –Gaśniczej w Łasku. Przez kolejne lata służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe, co pozwalało mu pełnić służbę na coraz to wyższych stanowiskach służbowych. Z dniem 1 września 2009 roku został mianowany na stanowisko starszego operatora sprzętu specjalnego.

Śp. Piotr Baczyński przez prawie 15 letni okres służby, swoją wiedzę fachową, popartą doświadczeniem zawodowym potrafił właściwie wykorzystać. Swoim zaangażowaniem oraz właściwym pojęciem odpowiedzialności – udowodnił, że potrafi realizować zadania służbowe prawidłowo dla dobra służby. Za swoją działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej został odznaczony Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Śp. Piotr był osobą otwartą, koleżeńską oraz zawsze służącą pomocą przy rozwiązywaniu problemów związanych z pełnieniem służby.

Pozostawił żonę i dwoje dzieci, córkę i syna w wieku 7 i 10 lat.

Źródło: KP PSP Łask

o autorze

Redakcja