Dzisiaj o godzinie 13.35 do dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Lęborku (woj. pomorskie) wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym przy ul. Kościuszki 10 w Łebie. Na miejsce zadysponowano jednostki z OSP Łeba, OSP Wicko oraz PSP Lębork.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożar wybuchł na balkonie na parterze. Na miejsce zadysponowano również jeden radiowóz policji i karetkę pogotowia. Ambulans przydał się, gdyż podczas akcji gaszenia pożaru jeden ze strażaków rozciął sobie rękę.

Pożar wybuchł na balkonie i przez drzwi balkonowe zaczął wdzierać się do mieszkania – poinformował st. kpt. Bogdan Madej, dowódca JRG KP PSP Lębork. – Drzwi balkonowe wykonane z PCV szybko się spaliły. Podaliśmy jeden prąd wody przez balkon i przez okno od strony ulicy Kościuszki. Podczas wybijania szyby w oknie jeden z ratowników rozciął sobie rękę. Konieczna była interwencja lekarza. Strażakowi założono w lęborskim szpitalu szwy, ale powrócił on już do domu. – dodaje.

Nie wiadomo co mogło być przyczyną pożaru. Nie wyklucza się podpalenia. Dochodzenie prowadzi policja. W czasie, kiedy powstał pożar, nikogo nie było w mieszkaniu. O zagrożeniu poinformowali przechodnie. Straty to spalone okna, drzwi balkonowe, elewacja budynku.

o autorze

Redakcja