Wczoraj tuż po godzinie 19:00 na skrzyżowaniu ulic ulic Sportowa i Westerplatte (woj. pomorskie) doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Dzisiaj w Łebie rozpoczyna się III Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Łeba 2013. Jednak nie będzie on miał szczęśliwego rozpoczęcia.

Przyczyna wypadku nie jest znana. Z niewyjaśnionych przyczyn 26-letni motocyklista stracił panowanie nad sportowym suzuki, spadł z niego i uderzył z impetem w zaparkowany na poboczu samochód osobowy marki Fiat punto.

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe. Motocyklista jeszcze żył. Prowadzono akcję ratowniczą, jednak po kilkunastu minutach mieszkaniec powiatu nowotomyskiego (woj. wielkopolskie) zmarł. Obrażenia okazały się zbyt rozległe.

Przyczyny tragedii ustali biegły. Zabezpieczono między innymi motocykl, by sprawdzić jego stan techniczny. Będzie również badana krew na zawartość alkoholu zmarłego motocyklisty. 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Z relacji świadków wynika, iż mężczyzna nie miał odpowiedniego stroju do jazdy.

Foto: KPP Lębork

o autorze

Redakcja