W sobotę około godziny 9:40 na skrzyżowaniu ulic 10 Marca i Zawiszy Czarnego doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Do zdarzenia doszło tuż przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, iż 29-letni kierujący (mieszkaniec Warszawy) samochodem osobowym marki Mazda wymusił pierwszeństwo na jadącym prawidłowo ul. 10 Marca 34-letnim mieszkańcem Łeby, poruszającym się motocyklem Yamaha 34.

Za spowodowanie wypadku drogowego kierującemu Mazdą groziło do trzech lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze policji ukarzą również kierowcę motocykla, który poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Zapomniał bowem, że&skończył mu się tymczasowy dowód rejestracyjny. Zostanie ukarany mandatem w wysokości do 500 zł.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku wypadku do szpitala w Lęborku przewieziono kierowcę motocykla. Po przebadaniu przetransportowano go do szpitala w Słupsku. W działaniach udział brał zastęp z OSP Łeba, policja oraz pogotowie ratunkowe.

o autorze

Redakcja