Około godziny 8:00 w Lęborku (powiat lęborski, pomorskie) doszło do wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierujący samochodem osobowym marki audi wpadł pod pociąg – jego stan zdrowia lekarze oceniają jako ciężki.

[galeria=5,prawa]Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Lęborku (Komuny Paryskiej i Czołgistów), doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Kraków – Łeba z samochodem osobowym audi 80. Młody, 23- letni kierujący w stanie ciężkim (uraz kręgosłupa, złamana miednica oraz ciężki uraz głowy) został przewieziony do szpitala w Lęborku.

– Do zdarzenia doszło około godziny 8:00 – informuje mł. asp. Daniel Pańczyszyn, rzecznik pasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. – 23- letni lęborczanin wjechał pod pociąg. Dwa koła pojazdu zatrzymały się na torach, przez co pojazd był pchany przez skład około 150 – 200 metrów.

Na szczęście młody kierowca podróżował sam, gdyby jechał z pasażerem, do tragedii doszłoby już w momencie samego zderzenia. Postępowanie wyjaśniające prowadzą lęborscy policjanci.

Już teraz jednak wiadomo, że winę ponosi kierowca samochodu osobowego. Mimo, iż w tym miejscu od strony ul. Komuny Paryskiej nie ma znaku STOP, kierowca jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność.

Na miejsce przybyli strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lęborku.

Zdjęcia: Adam Reszka, Komenda Policji w Lęborku.

o autorze

Redakcja