W piątek po godz. 22:00 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku otrzymał zgłoszenie, że na pierwszym piętrze czterokondygnacyjnego budynku mieszkalnego przy ul. Marusarzówny w Lęborku doszło do wybuchu. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe.

Na miejsce zdarzenia wysłano pogotowie ratunkowe, policję oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Według wstępnego zgłoszenia w mieszkaniu tym miało dojść do wybuchu gazu, dlatego zadysponowano więcej sił i środków w tym pogotowie gazowe.&

– Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pasjonujący się elektroniką czternastolatek prawdopodobnie doprowadził do eksplozji substancji chemicznych. Wybuch był na tyle potężny, że zniszczył biurko i dość poważnie ranił chłopaka – relacjonował na gorąco st. kpt. Bogdan Madej, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. – Eksplozja nie naruszyła konstrukcji budynku, nie wywołała również pożaru – dodaje.

Czternastolatek odniósł dość poważne obrażenia. Odwieziono go do szpitala w Wejherowie. Policja bada okoliczności tego zdarzenia. Na miejsce zadysponowano również pirotechników z Gdańska, którzy sprawdzali jakie materiały mógł posiadać jeszcze nastolatek.

o autorze

Redakcja