Wczoraj około godziny 14:30 służby ratunkowe zostały poinformowane o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ulicy Czołgistów w Lęborku (woj. pomorskie). W akcji brał udział zastęp z JRG Lębork.

Sprawczynią kolizji była kierująca Daewoo Matizem, która na chwilę odwróciła się do tyłu, by sprawdzić co dzieje się u dziecka na tylnym siedzeniu. W tym momencie zjechała na lewy pas, a następnie uderzyła w jadącego prawidłowo z naprzeciwka samochodu osobowego marki Ford Mondeo.

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przewieziono pięć osób: matkę z dzieckiem podrużującym Daweo Matizem oraz matkę z dwojgiem dzieci z Forda Mondeo. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Mimo, iż oba pojazdy poruszały się z niewielkimi prędkościami, to i tak zostały mocno uszkodzone. Od daewoo urwało się przednie lewo koło. Świadkowie początkowo mówili, że to wybuch opony lub oderwanie się koła mogło być przyczyną tej kolizji, jednak jak powiedziała sama sprawczyni – zagapiłam się. Kierująca daewoo została ukarana mandatem wysokości 250 zł i 6 punktami karnymi.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

o autorze

Redakcja