Wczoraj około godziny 15:00 w Lęborku (pomorskie) na skrzyżowaniu ulic Bolesława Krzywoustego i Mieszka I-go doszło do kolejnej w tym miesiącu groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – Audi A6 oraz Polonez.

[galeria=2,prawa]19 – letni mieszkaniec Lęborka, kierujący samochodem Audi A6 wymusił pierwszeństwo na jadącym 35 – letnim mieszkańcu powiatu kartuskiego, który siedział za kierownicą samochodu popularnie zwanym Polonezem. Na szczęście doraźna pomoc pogotowia ratunkowego nie była potrzebna, nikomu z osób podróżujących tymi autami nic się nie stało.

Na miejsce zadysponowano także jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku (GBArt 471[G]21). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zneutralizowali substancje ropopochodne, które wyciekły z rozbitego wraku oraz posprzątali pozostałości powypadkowe.

Winny całej tej sytuacji 19 – letni kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł za spowodowanie kolizji oraz dostał na swoje konto 6 punktów karnych – dodatkowo informuje nas mł. asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy KPP Lębork.

o autorze

Redakcja