Dzisiaj około godziny 15:00 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lęborku (woj. pomorskie) wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów. Zderzeniu uległy dwa samochody marki volkswagen golf wersji III i IV. Obydwa samochody zderzyły się czołowo i zostały mocno uszkodzone.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Policjanci z drogówki mieli nie lada problem, by wyjaśnić jak doszło do tej kolizji i który kierowca ponosi odpowiedzialność, tym bardziej, że żaden z kierujących nie czuł się winny.

Ostatecznie stwierdzono, że winny jest kierowca czerwonego vw golfa III, który ostro hamując już kilkanaście metrów od skrzyżowania (może to świadczyć o nadmiernej prędkości), doprowadził do blokady kół, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadącego przeciwnym pasem czarnego golfa IV, który nie wiadomo czy też nie próbował „ściąć” zakrętu. Gdyby kierowca golfa III zdjął nogę z hamulca, odblokował koła i skręcił, toistnieje prawdopodobieństwo, iż nic by się nie stało.

Na szczęście kierowcy nie doznali większych obrażeń. Żaden z uczestników zdarzenia nie trafił do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po kolizji.

o autorze

Redakcja