Dzisiaj wieczorem, około godziny 19:30 doszło do groźnej kolizji trzech samochodów osobowych w Lęborku na skrzyżowaniu ulic Czołgistów z Armii Krajowej. Jedna osoba została poszkodowana.

[galeria=10,prawa]Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby ratunkowe – pogotowie ratunkowe, policja oraz zastęp GBArt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Strażacy wraz z funkcjonariuszami policji zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pomogli ratownikom medycznym ewakuować z pojazdu na deskę ortopedyczną jednego z kierowców pechowego samochodu osobowego.

Prawdopodobnym sprawcą kolizji jest kierowca forda mondeo, który jadąc ul. Czołgistów na skrzyżowaniu z ulicą Armii Krajowej wymusił pierwszeństwo przed oplem corsa i uderzył w auto. Opel siłą rozpędu uderzył w trzecie auto – audi.

– Poszkodowany to kierowca opla, który z urazem kręgosłupa trafił do lęborskiego szpitala – mówi mł. asp. Daniel Pańczyszyn z KPP w Lęborku. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi – dodaje.

Wstępnie za winnego uznano 27-letniego kierowcę forda, mieszkańca Cewic. Mężczyzna stanie przed sądem. Odpowie za wymuszenie pierwszeństwa w wyniku, którego doszło do uszkodzenia ciała, co w polskim prawie zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Informacje uzupełnione na podstawie artykułu ukazanego w Głosie Pomorza.

o autorze

Redakcja