Silne opady śniegu na Pomorzu, w tym w powiecie lęborskim odczuli kierowcy. Rosnąca warstwa białego puchu i śliska nawierzchnia utrudniały jazdę. W takich warunkach doszło do kolizji dwóch pojazdów na ul. Słupskiej.

Podczas zjazdu ze wzniesienia na łuku drogi (pod wiaduktami kolejowymi) kierowca skody octavin wpadł w poślizg i został uderzony w bok auta przed jadącego z naprzeciwka dostawczego mercedesa sprintera. Na szczęście samochody poruszały się w takich warunkach z małymi prędkościami, dlatego też zderzenie się dwóch pojazdów nie było silne. Skoda Octavia odjechała na lawecie, mercedes mógł odjechać o własnych siłach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano lęborską drogówkę oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Strażacy wraz z policjantami zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zneutralizowali płyny eksploatacyjne, które wyciekły na drogę z rozbitego auta.

&

&

Poważniejszych obrażeń też nie odnieśli kierowcy. Na miejscu powstał jednak zator, ale wielu kierowców szybko wybrała objazd pobocznymi ulicami. Policja apeluje o zachowanie ostrożności, ponieważ ulice już nie są czarne i pod śniegiem szybko robi się cienka warstwa lodu. Jeśli już musimy skorzystać z samochodu to przede wszystkim – noga z gazu i nie zapominajmy dostosować prędkości do warunków pogodowych.

Opracowanie: Adam Reszka

o autorze

Redakcja