Dzisiaj, około godziny 12:00 pod wiaduktem kolejowym na ul. Zwycięstwa w Lęborku doszło do kolizji. Na szczęście zdarzenie nie było groźne.

Jeden z kierowców samochodu nie zachował ostrożności, przez co doprowadził do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Jedna osoba z niewielkimi obrażeniami trafiła do szpitala na obserwację.

Kolizja doprowadziła do małego „paraliżu” miasta. Ul. Zwycięstwa stanowi fragment drogi wojewódzkiej 214 i prowadzi do centrum miasta. Zderzenie pojazdów miało miejsce w tunelu, pod przejazdem kolejowym. Aby mieć dostęp do poszkodowanych służby ratownicze musiały zablokować oba pasy ruchu. Korek rozciągał się od al. Wolności do ul. Zwycięstwa. Przez to zablokowane były ronda Solidarności z ul. I Armii Wojska Polskiego i al. Niepodległości oraz rondo Jana Pawła II na lęborskiej obwodnicy.

– Zderzyły się trzy samochody: audi 80, citroen C8 oraz volkswagen. Prawdopodobną przyczyną wypadku było nie zachowanie ostrośności podczas jazdy przez kierowcę volkswagena. W wyniku tego zdarzenia ucierpiała jedna osoba z citroena i została przewieziona do pobliskiego szpitala. – informuje asp. sztab. Tomasz Loroch z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku.

o autorze

Redakcja