Niedziela, 22 sierpnia, rano. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpływa zgłoszenie, że na trasie Lębork – Łeba, tuż przed miejscowością Wicko (powiat Lęborski)doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny straży pożarnej natychmiast dysponuje na miejsce dwa zastępy strażaków – w drodze są również inne służby, pogotowie ratunkowe oraz policja.

[galeria=2,prawa]Samochód osobowy marki audi a4 z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn na prostym odcinku drogi uderzył z impetem w drzewo. 33- letni mieszkaniec powiatu lęborskiego cudem ocalał – doznał jedynie ogólnych potłuczeń i złamania kończyny dolnej.

Na miejsce zdarzenia pierwsi dotarli strażacy ochotnicy z Wicka, którzy przystąpili do działań. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, własnego pola pracy, udzielenie pomocy psychologicznej i próba dotarcia do poszkodowanego za pomocą posiadanego sprzętu ratownictwa drogowego. W między czasie na miejsce dotarły inne służby – pogotowie ratunkowe i policja.

[galeria=5,lewa]Nie obyło się bez cięższego sprzętu oraz doświadczenia strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Lęborku. Po dłuższych staraniach oraz zastosowaniu niezliczonych kombinacji udało się ewakuować poszkodowanego i przekazać ratownikom medycznym.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Wypadek może być wynikiem małego błędu, kilku sekund nieuwagi – pamiętajmy o tym. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

o autorze

Redakcja