Wczoraj około godziny 11:00 oficer dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku odebrał zgłoszenie, że przy ul. Kossaka w Lęborku (powiat lęborski, pomorskie) w jednym z budynków sypie się tynk, który zagraża pieszym.

[galeria=1,prawa]Na miejsce zadysponowano odpowiednie siły i środki w tym podnośnik (SDH25 – 471[G]53), aby zlikwidować to zagrożenie i odpowiednio zabezpieczyć. Zanim to jednak nastąpiło, strażacy musieli się skonsultować z nadzorem budowlanym, który ocenił stan budynku. Dopiero wtedy strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku mogli przystąpić do usuwania niebezpiecznych dla pieszych elementów.

Zdemontowaliśmy dachówki, cegły, a także fragment rynny. Na ok. 5 metrach kwadratowych powierzchni budynku usunęliśmy odpadający tynk. Obiekt został zabezpieczony, jednak budynek w dalszym ciągu wymaga remontu – mówi mł. bryg. Jerzy Nikitiuk, zastępca komendanta KP PSP w Lęborku.

Na miejscu zdarzenia byli również funkcjonariusze policji, którzy kierowali ruchem, ponieważ na tym odcinku musiał odbywać się wahadłowo.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Edyta Litwiniuk

o autorze

Redakcja