W Piątek (7 sierpnia) na przejeździe kolejowym w Mostach k/Lęborka po godz. 9, pociąg SKM uderzył w cysternę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

[galeria=70,prawa]07.08.2009 roku kilka minut po godz. 9, na strzeżonym przejeździe kolejowym w Mostach koło Lęborka pociąg SKM jadący do Lęborka uderzył w tył cysterny. W wyniku zderzenia uszkodzona została ostatnia komora cysterny, w której znajdowało się prawie 9 tyś litrów oleju napędowego.

Na miejscu kilka zastępów straży pożarnej oraz specjalna jednostka chemiczna z Gdyni usuwały skutki wycieku paliwa, którego według oceny dowodzącego akcją strażaków, mogło wyciec na jezdnie nawet około tysiąca litrów. Pozostałe w komorze paliwo zostało przepompowane do specjalnych zbiorników.

[galeria=71,prawa]Na ponad 4 godziny ruch kolejowy na trasie Lębork-Gdańsk, Lębork-Szczecin był wstrzymany. Utrudnienia w ruchu samochodowym na odcinku gdzie doszło do zdarzenia trwały ponad 6 godzin, policja organizowała objazd przez centrum Lęborka.

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, kierowca cysterny i maszynista pociągu byli trzeźwi. Jak ustalono sygnalizacja świetlna i dźwiękowa na przejeździe działała prawidłowo w chwili zdarzenia. Policja ustala przebieg zdarzenia i dopiero wówczas będzie można określić winnego.

Tekst: Policja Lębork

o autorze

Redakcja