Do groźnego wypadku doszło dziś wieczorem (wtorek, 23 grudnia 2008 roku) w Mostach (gmina Nowa Wieś Lęborska, powiat lęborski). Suzuki Swift zderzyło się z pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej. To drugie niebezpieczne zdarzenie, do jakiego doszło w promieniu zaledwie 200 metrów w krótkim, kilkugodzinnym odstępie czasu.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem (około godziny 20.15) w miejscowości Mosty (powiat lęborski). Ta mała wieś pod Lęborkiem była dziś świadkiem dwóch groźnych zdarzeń. Drugie z nich to właśnie zderzenie samochodu osobowego z pociągiem SKM.

[galeria=9,prawa]Pociąg relacji Gdańsk Główny – Słupsk zmierzał akurat w kierunku Lęborka. Zbliżające się do przejazdu kolejowego w Mostach Suzuki Swift zatrzymało się, żeby poczekać na przejazd pociągu. Wszystko wskazuje na to, że instalacja ostrzegająca przed nadjeżdżającym pociągiem była sprawna.

Kiedy pociąg już przejeżdżał, Suzuki nagle zsunęło się prosto pod skład… Uderzyło w SKMkę przodem, zostało wciągnięte przez pociąg (stąd uszkodzenia boku pojazdu), a potem odrzucone do rowu. Pokonało jakieś 7-8 metrów.

Nie mamy informacji na temat ewentualnych osób poszkodowanych.

Niewykluczony jest błąd człowieka, ale w grę może również wchodzić usterka techniczna w pojeździe osobowym. Przyczyny i przebieg zdarzenia ustali Policja.

Na miejscu pracowały lęborskie jednostki Policji i Straży Pożarnej. Nie było większych utrudnień w ruchu pojazdów.

o autorze

Redakcja